Aplikacje na iOSDarmoweiOS

Hairy Letters – aplikacja do nauki pisania dla dzieci

Jeżeli macie w domu pociechy, które dopiero poznają literki, podsuńcie im pod nosy aplikację studia Nessy Learning Limited, w której będą mieć okazję na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Hairy Letters dziecko ma szansę na ciekawa podróż do świata literek. Nauczy się zarówno pisać i czytać. Dzięki wbudowanej możliwości oglądania animacji, będzie kojarzyło daną literkę z prawdziwym wydarzeniem, bądź postacią.

Przez grę przeprowadzają nas kolorowe stworki, które wydają przezabawne dźwięki. Za każdym razem, kiedy dziecko w prawidłowy sposób rozwiąże zadanie, otrzymuje pochwałę od jednego z kudłaczy. Zawsze podkreślam, ze nauka poprzez zabawę jest najskuteczniejsza.

Zacznijmy od literki … ,,p”. Na ekranie głównym wybieramy jedną z trzech opcji: duże litery, małe, bądź pisanie. Kliknięcie na poszczególne opcje aplikacji, przeniesie nas do odpowiednich zadań. Załóżmy, ze dziecko ma ochotę na pisanie. Uruchamiamy więc grę, w której malec musi rysować literki chwilę po tym, jak zrobi to jego kudłaty przyjaciel.

Jeżeli w prawidłowy sposób wykona swoją małą misję, otrzymuje owacje. Jeśli nie przyłoży się zbytnio, będzie zachęcany do dalszej zabawy.

Gdy dziecku ciężko jest zapamiętać jakąś literkę, zawsze obok pokazany jest przedmiot, który w jakiś sposób będzie mu o niej przypominać. W przypadku ,,p”, jest to pingwin. Klikając w postać dwukolorowego zwierzaka, przenosimy się do animacji, w której pingwin próbuje rozbić swoim dzióbkiem lód. W taki własnie sposób twórcy programu pragną nauczyć dziecko pisania literek.

Jeżeli Wasze dziecko jest jeszcze zbyt małe na naukę pisania, postarajcie się przynajmniej o to, aby kojarzyło wypowiedziane przez lektora literki. Wystarczy, że usłyszy ,,w”, a będzie wiedziało, że na ekranie wyskoczył wąż. Niestety – aplikacja jest w języku angielskim, wiec ten przykład akurat się nie sprawdzi. Jestem jednak pewna, że dodanie do nauki języka angielskiego, będzie świetnym pomysłem. Młode umysły są bardzo chłonne i zapamiętują dużo więcej, niż może nam się wydawać.

Polecam aplikację wszystkim rodzicom, których dzieci są właśnie w okresie nauki literek.

icon
Hairy LettersNessy Learning LimitedEducation13,99 złDownload

Review Overview

Pomysł
Przystosowanie dla dzieci
Wygląd

Polecamy

Pokaż swojemu malcowi Hairy Tales, a nie będzie mogło się oderwać od tego, co widzi na ekranie.

Tagi

Podobne

Close