DarmoweGry na iOSiOS

Grooveball Crush – zręcznościówka w wymiarze 3D

Twórcy Grooveball Crush (GameGuts) wpadli na genialny pomysł dotyczący zmotywowania graczy do wykupienia pełnej wersji aplikacji. Patent zasługuje na podziw i na krytykę. Z jednej strony możemy wypróbować sobie produkcję przez zakupem, lecz chcąc skupić się tylko i wyłącznie na darmowej wersji, zaczynamy po kilku minutach rzucać mięsem. Dlaczego? O tym poniżej.

Otóż, podczas gry pokonujemy zwykle co najmniej kilka poziomów, nim wykończymy wszystkie dane nam życia. Levele nabijają się płynnie – nie ma podziału na plansze. Istnieje jedynie portal, po wpadnięciu do którego automatycznie zaczynamy zabawę w nowej szacie graficznej. Kiedy tak sobie śmigamy do następnych plansz i bawimy się w najlepsze, dopada nam okrutna przeszkoda, która pozbawia nas życia. Okazuje się, że żeby móc kontynuować – ba! – rozpocząć grę od konkretnego poziomu, musimy wykupić pełen dostęp. Mają ,,darmówkę”, pozostaje nam jedynie zacząć od marnej jedynki i bić swoje rekordy.

W produkcji dostępne są power-upy. Początkowo możemy korzystać tylko z jednego (no chyba że kupimy sobie pełną wersję gry). Za każdym razem gry rozpoczynamy grę, uruchamiana zostaje tabela z misjami. Dzięki nim uzyskujemy wyższy stopień doświadczenia.

Sterowanie kulą odbywa się przy pomocy strzałek umieszczonych na ekranie (szkoda że nie dzięki poruszaniu urządzeniem). Nad strzałkami widnieją ikonki z power-upami do wykorzystania. Na start dostajemy 3 sztuki i możemy sobie z nich korzystać w każdej chwili. Życia warto kolekcjonować od samego początku – takie złote kule z obręczami są tym, czego potrzeba nam najbardziej. Im więcej ich zbierzemy, tym dalej się potoczymy.

W praktyce wygląda to tak, że dość ciężko jest trafić poruszającym się obiektem w inny obiekt. Niemniej jednak wprawiony gracz powinien sobie poradzić. Mam dość mieszane uczucia jeżeli chodzi o poziom grywalności. Niby fajnie, ale jakoś tak nie do końca. Perfidne zagranie autorów zdecydowanie zniechęca do zabawy. Polecam przetestowanie.

Item not available.

Review Overview

Wykonanie
Sterowanie
Pomysł

Fajne

Sterowanie kulą okazuje się być dość skomplikowanym zadaniem, szczególnie jeżeli dookoła czai się masa niebezpieczeństw. Przekonacie się o tym testując Grooveball Crush.

Tagi

Podobne

Close