DarmoweGry na iOSiOS

Framed – gra kryminalistyczna oprawiona w ramki za friko na iOS

Dawno nie byłam tak pozytywnie zaskoczona grą jak dziś. Frame to produkcja, która od samego początku wprowadzała magiczny, podejrzany i jednocześnie mroczny nastój, pozostając jednak kryminalistycznym dziełem sztuki. Jeżeli macie urządzenia z iOS-em, koniecznie weźcie pod uwagę pobranie tej logicznej gierki – nie pożałujecie, a dodatkowo zaoszczędzicie kilka złotych 🙂

Na początku jesteśmy świadkami pewnego spotkania, podczas którego jedna osoba ubrana na czarno podaje drugiej jakiś kawałek papieru. Chwilę później oglądamy kolejną część akcji, w której następuje ucieczka. Wkraczamy do gry i dalej wszystko już zależy od nas.

W zasadzie nasze zadanie ogranicza się do odpowiedniego przestawiania ramek (tworzących coś w rodzaju animowanego komiksu). Postać w pierwszej ramce musi uciec. Należy zrobić wszystko, by jej to umożliwić, ograniczając wszelkie niebezpieczeństwa (w tym policję). Początkowe zadania są proste, bo ramek jest dosłownie kilka – 3, czasem 4. Robi się ciekawie, kiedy pojawia się ich dużo więcej, a przestawienie jednej powoduje dramatyczne zwroty akcji.

Ciekawie robi się po teoretycznie zakończonej misji. Nasza – nazwijmy to – wspólniczka podstępnie zaprowadza nas do knajpy i do kawy dolewa środek usypiający. Tym razem to właśnie ona staje się główną bohaterką, a nasz poprzedni podopieczny – rywalem.

Produkcja autorstwa Loveshack skradła moje kryminalne serce. Mogę ją polecić wszystkim fanom gier logicznych i tych z cząstkami kryminałów. To majstersztyk w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Obecnie gra znajduje się na przecenie, więc można ją nabyć za darmo. W Google Play nie znalazłam tytułu, więc przychodzi mi tylko mieć nadzieję, że użytkownicy Androida wkrótce również będą mogli przekonać się o wspaniałości Framed.

Review Overview

Wykonanie
Możliwości
Pomysł

Polecamy!

Fantastyczna produkcja logiczna, która różni się dosłownie wszystkim od ,,koleżanek" po fachu. Majstersztyk.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close