Gry na iOSiOSPłatne

Final Freeway 2R – wyścigowa gra w klimacie retro

Od czasu do czasu każdy z użytkowników nowoczesnych mobilnych urządzeń ma ochotę wrócić do czasów pierwszych produkcji video, które charakteryzowały się pixelową oprawą graficzną i prostymi efektami dźwiękowymi. „Final Freeway 2R” to wyścigowa gra stworzona na wzór popularnej niegdyś produkcji OutRun, którą powinien zainteresować się każdy miłośnik klimatu retro.

Choć obecnie niemal każdy z nas może pozwolić sobie na instalację na swoim sprzęcie trójwymiarowej gry z rozbudowaną fabułą i świetnymi efektami dźwiękowymi, produkcje podobne do „Final Freeway 2R”  powstają niemal każdego dnia. Świadczy to tylko i wyłącznie o tym, że w dzisiejszych czasach mamy czasem dość skomplikowanych gier i zamiast nich lubimy pograć w coś, co nie wymaga od nas jakiegokolwiek myślenia czy większego wysiłku.

Opisywana w tym wpisie gra stworzona przez studio Newtype łudząco przypomina dawny hicior zatytułowany OutRun, w którym można było jeździć po krętej, trzypasmowej autostradzie i omijać wszystkie wolno jeżdżące samochody (podczas jednej rozgrywki omijało się, nie wiemy jakim cudem, około trzydziestu samochodów, no ale nie będziemy się czepiać).

W „Final Freeway 2R” wcielamy się w postać Amerykanina, który dzięki swojemu nowoczesnemu Ferrari (akcja gry rozgrywa się w latach 80. ubiegłego wieku) chce zostać najlepszym kierowcą w Stanach. Podczas wyścigów naszemu głównemu bohaterowi towarzyszy wybranka serca, złotowłosa kobieta, która – na szczęście – nie jeździ, a jedynie od czasu do czasu powie coś w bardziej nudnych momentach.

Do przejścia w tworze Newtype jest 14 raczej mało wymagających plansz, z którymi bez najmniejszych problemów powinien sobie poradzić każdy doświadczony gracz. Oczywiście, w trakcie gry, poza jazdą szybkim samochodem, mamy także okazję słuchać charakterystycznych efektów dźwiękowych przypominających czasy pierwszych gier video.

„Final Freeway 2R” można pobrać z AppStore za jedyne 0,79€. Jeżeli więc szukacie czegoś na „odmóżdżenie”, a klimat retro nie jest czymś, co omijacie szerokim łukiem, to wydaje nam się, że lepiej trafić nie mogliście.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close