Gry na Windows PhonePłatneWindows Phone

Dopey Clones – gra logiczna zamiast dobranocki

Ja rozumiem że nie każda gra musi być dynamiczna, ale żeby stworzyć produkcję, podczas której można zaparzyć kawę, zjeść ciastko – ba! – upiec ciasto i trzy razy skorzystać z toalety i to wszystko w trakcie pokonywania jednego poziomu? Gdyby Dopey Clones było usypianką, nie miałabym żadnych zastrzeżeń. Jako że jest grą logiczno-zręcznościową, będę marudzić i to dużo.

Zacznijmy od zadania gracza w dziele studia Everyone. Naszym celem jest doprowadzenie wszystkich klonów do portalu znajdującego się w określonym miejscu na planszy. Sklonowane ludziki to patyczaki, które łażą bez celu, o ile nie da się im jakiegoś zadania do wykonania.

By przetransportować klony do wiru, musimy każdemu, bądź chociaż części z nich nakazać odpowiednie zachowanie się. W tym celu klikamy na bohatera i wybieramy jedną z opcji z dolnego paska. Znajdziemy tam między innymi: budowanie schodów, wiercenie, przebijanie się przez ściany, wspinaczkę, zmianę kierunki i przyspieszenie.

Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie niemożliwe do wytrzymania tempo gry. Ja rozumiem, że zabawa wymaga dokładności, ale gdzieś na planszy mógłby znaleźć się przycisk, który przyspieszałby chód postaci chociaż 4-krotnie (uwierzcie mi, że to i tak mało).

Do pokonania jest 100 poziomów. Ok – przyznaję się – nie przeszłam wszystkich. Nie przeszłam nawet połowy. Wytłumaczyć się mogę jedynie faktem zaśnięcia w trakcie testowania. Być może -naste etapy okazałyby się wytłumaczeniem powolnego tempa, jednak ciągle to nie zmienia faktu, że kilka pierwszych plansz przyprawia o mdłości. Szkoda.

Pod względem graficznym i dźwiękowym jest słabo. Pomysł jest ciekawy, jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Warto przetestować – może gra zastąpi dziecku kołysankę? 😉

Pobierz w Windows Marketplce.

Review Overview

Wykonanie
Grywalność
Pomysł

Nuda

O tej grze nie mogę napisać nic dobrego. Może jedynie zamysł był dobry. Realizacja to już zupełnie inna bajka.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close