DarmoweGry na iOSiOS

ChickenBreak – o kurczaku, który…uciekł z więzienia

Jeżeli w miarę na bieżąco śledzicie pojawiające się u nas wpisy, to z całą pewnością mieliście już okazję poczytać o wielu pomysłach na tzw. runnery, czyli gry, w którym biega się do przodu i unika różnego rodzaju przeszkód. Na pewno jednak większość z Was jeszcze nigdy nie słyszała o aplikacji, w której można wcielić się w postać uciekającego z więzienia…kurczaka. A to właśnie tego typu możliwość daje nam gra z tego wpisu – ChickenBreak.

Tak, jak już wspomnieliśmy, w ChickenBreak sterujemy sympatycznie wyglądającym kurczakiem, który uciekł z więzienia. Z racji tego, że główny bohater gry jest zbiegiem, organy ścigania starają się robić wszystko, by go złapać. Oczywiście, nasza w tym głowa, by im się to nie udało za szybko, a przy tym by kurczak podczas swojej ucieczki zbytnio nie ucierpiał.

Produkt studia CGMatic można w pewnym sensie zaliczyć do grona runnerów. W grze tej bowiem biegamy przed siebie, unikamy czyhających na nas niebezpieczeństw, a także zbieramy porozrzucane pieniążki i inne bonusy. ChickenBreak posiada jednak kilka elementów, które wyróżniają go na tle innych podobnych produkcji.

Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, w jaki sposób w opisywanej przez nas grze radzimy sobie z przeszkodami. Otóż gdy na naszego bohatera spadają rakiety, musimy je niszczyć, przecinając je palcem na pół (robimy to w taki sam sposób, jak w grze Fruit Ninja przecinamy owoce). Zdarza się także natrafić na inne pułapki, których unika się poprzez naciśnięcie przycisku w odpowiednim momencie.

Poza tym w ChickenBreak do dyspozycji gracza zostało oddanych kilka plansz, a na tego typu ruch decyduje się naprawdę niewielu producentów runnerów. Jeżeli zatem gra z tego wpisu przypadnie Wam do gustu, powinna dostarczyć Wam rozrywki na dobre dwie-trzy godziny.

Na koniec musimy pochwalić jeszcze samą oprawę audiowizualną gry od CGMatic. Grafika, mimo że nie najnowocześniejsza, wygląda bardzo dobrze, a zarazem sprawia wrażenie dobrze dopracowanej. Również i do efektów dźwiękowych towarzyszących rozgrywce nie można się w żaden sposób przyczepić, choć pewnie znajdą się tacy, co jakieś jej słabe strony znajdą.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close