DarmoweGry na iOSiOSPłatne

AppSale – promocje w AppStore #34

Każdy Czytelnik portalu appsblog.pl znajdzie w dzisiejszym wpisie coś dla siebie. Zarówno fani pikselowych produkcji, jak i miłośnicy zaawansowanych aplikacji będą mogli cieszyć się promocjami, jakie AppStore przygotował dla swoich wiernych użytkowników. Co takiego przygotowaliśmy na dzisiaj? Przede wszystkim gry, które w jesienne wieczory skutecznie umilają czas. Nie zabraknie również programów edukacyjnych dla dzieci. Podsumowując: dla każdego coś miłego 😉

Space Inversion 2

Wspominałam przed chwilą o pikselach? Oto i one. Space Inversion 2 to prosta gierka, w której zasiadamy za sterami statku kosmicznego i rozwalamy zbliżające się do nas pogrupowane obiekty. Warto już teraz wiedzieć, że przeciwnicy cyklicznie przybliżają się do naszej bazy. Musimy wykazać się szybkością reakcji, aby nie zostać zniszczonym.

Jak widać na obrazku powyżej, sterowanie statkiem odbywa się za pomocą dwóch przycisków – przesuwamy się w prawo, bądź w lewo. Do obrony używamy pocisków, które uruchamiamy za pomocą bocznej ikonki. Początkowo przeciwników jest bardzo wielu – należy zbijać głównie tych, którzy są najbliżej naszej bazy – w przeciwnym razie po kolejnych strzałach, zostaniemy bez ochrony w postaci ,,domków” za którymi chowamy się w przypadku ataku.

Pamiętajcie, że te niewinne, kolorowe stworki posiadają broń – w każdej chwili mogą jej użyć. Jeden celny strzał, wymierzony w nasz statek skutkuje wybuchem maszyny i zakończeniem naszej misji. Gra przeceniona z $0,99. Pobierz Space Inversion 2 za darmo w AppStore.

Little Fox Music Box

Skoro nadchodzą święta Bożego Narodzenia, nie możemy zapomnieć o aplikacjach stworzonych z myślą o tym właśnie wydarzeniu. Little Fox Music Box to apka muzyczna dla najmłodszych, która została udoskonalona o świąteczne przeboje. Zabawa polega na odtwarzaniu muzyki, oglądaniu śmiesznych animacji i braniu czynnego udziału w zabawie.

Kiedy w tle leci piosenka, dzieci mogą bawić się mini-gierkami, wgranymi w aplikację. Krajobraz produkcji jest świąteczny i zimowy, dlatego maluchy powinny się bez problemu w nim odnaleźć. Czasem ich zadanie będzie polegało na uruchomieniu górskiej kolejki, a czasem na przetransportowaniu sówki w inne miejsce.

Na górze ekranu wyświetlany zostaje tekst. Podczas zabawy maluchy mogą śpiewać razem z wokalistą, co więcej – mają szansę na nagranie swoich występów i odtwarzanie w późniejszym czasie. Szczerze polecamy. Przecena z $2,99 na zero. Pobierz Little Fox Music Box za darmo w AppStore.

Silverfish

Jak się czujecie w towarzystwie robactwa? Jeżeli obcowanie z wirtualnymi karaluchami mogłoby skończyć się dla Was traumą, lepiej nie zabierajcie się za Silverfish 🙂 Akcja gry toczy się w podwodnym świecie połączonym z gwiezdną galaktyką. Zadaniem gracza jest sterowanie specjalnie zaprojektowaną rybą i docieranie w miejsca wyznaczone na planszy. Oczywiście nie obejdzie się bez przeszkadzajek.

Obiektami, których należy unikać są dziwaczni podwodni mieszkańcy. Kilka spotkań z nimi może skończyć się tragicznie dla biednej rybki. Zanim trafimy do mety, warto pozbierać porozrzucane po ekranie niebieskie błyskotki – dają dodatkowe punkty i pozwalają na osiągnięcie wyższego wyniku.

Sterowanie w Silverfish nie jest proste – należy kilka minut potrenować, by się do niego przyzwyczaić. Mogę je porównać do telefonicznej gry Snake. Na takiej samej zasadzie przemieszczamy się zmutowaną rybką. Przecena z $0,99. Pobierz Silverfish za darmo w AppStore.

Tap Times Tables

Czy są tu osoby, które mają problemy z matematyką? Jeżeli tak, Tap Times Tables idealnie sprawdzi się w roli nauczyciela i kompana w rozwiązywaniu zadań z matmy. Głównymi bohaterami w programie są wiewiórki, które rzucają orzeszkami w cyferki, które będziemy odgadywać. Na dole ekranu widoczne jest działanie – na przykład mnożenie – iloczyn nie został podany pod kreską – tu właśnie wkraczamy do akcji…

Na ekranie pojawiają się różne cyfry i liczby. Naszym zadaniem jest wybranie tej, która pasuje do wyniku działania. Kiedy uda nam się prawidłowo odczytać wynik, wiewiórka wyrzuca orzeszek w wyznaczony przez nas bąbelek. Do dyspozycji graczy oddano wiele poziomów trudności. Początkowe etapy są przeznaczone dla najmłodszych – każdy, kto potrafi przeczytać ten wpis, wie (chyba) ile to jest 1×3 😉

Szata graficzna aplikacji jest dość prosta, jednak bardzo przyjemnie spędza się czas na nauce poprzez zabawę w tym programie. W każdej chwili możemy sprawdzić swoje wyniki w tabeli i cieszyć się z postępów w nauce. Przecena z $1,99. Pobierz Tap Time Tables za darmo w AppStore.

Wee Kids Shapes

 Wee Kids Shapes to kolejna propozycja dla najmłodszych. Jeżeli Wasze pociechy mają problemy z kształtami, warto pokazać im grę, w której figury geometryczne nie wyglądają tak strasznie, jak na lekcjach matematyki. Dodatkowo – ucząc się trójkątów i kwadratów, maluchy bawią się układankami, jakie twórcy aplikacji dla nich przygotowali.

Początkowym wyzwaniem jest ułożenie z kawałków papieru, kolorowego węża. Zadanie jest utrudnione, gdyż elementy, które należy złożyć są przechylone w różne strony. Jeżeli dziecko chce je odwrócić, wystarczy, że dotknie białej części fragmentu i przesunie paluszkiem po ekranie. Jeżeli część układanki jest już dopasowana pod tym względem, najeżdżamy palcem na kropkę w środku elementu i przesuwamy go w odpowiednie miejsce na wzorze.

Tak jak napisałam kilka zdań wyżej, moim zdaniem nauka najlepiej wchodzi do głowy, kiedy połączona jest z zabawą. W opisywanej produkcji nie zabraknie ani jednego, ani drugiego. Aplikacja do tej pory kosztowała aż $1,99. Obecnie możecie ją pobrać za darmo w AppStore.

W 34 odcinku cyklu AppSale to już wszystko. Dziś przeważały aplikacje dla najmłodszych. No cóż – warto kształcić młodzież, szczególnie z matematyki. W końcu w przyszłości wymagania użytkowników iPhone’ów będą większe, a tacy geniusze, jak obecne przedszkolaki, mogą pomóc w rozbudowaniu jabłuszkowego imperium 😉 Radosnego weekendu!

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close