AndroidDarmoweGry na AndroidaPłatne

Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #19

Witajcie w dziewiętnastym odcinku cyklu Androidowe Okazje, w którym informujemy Was o najnowszych promocjach cenowych dostępnych w sklepie Google Play. Do końca miesiąca pozostał niespełna tydzień, tak więc większość z Was pewnie nie jest obecnie przy kasie, oczekując wypłaty od swojego pracodawcy. Tym bardziej wyprzedażowe apki powinny Was zainteresować. Jakie gry i programy przygotowaliśmy tym razem? To już nasza słodka tajemnica, którą mogą odkryć jedynie ci, którzy  poświęcą chwilę i przeczytają cały ten wpis.

Strategy & Tactics: World War II

Gra strategiczna, w której przychodzi nam wcielić się w postać dowódcy jednej z dwóch stron walczących w trakcie II wojny światowej. Do wyboru mamy w apce aliantów oraz państwa Osi. W zależności od tego, czy będziemy walczyć za sprawę Hitlera czy Stalina, Churchilla i Roosevelta będziemy mieli do wykonania inne misje.

W Strategy & Tactics: World War II nie musimy martwić się o ekonomiczno-gospodarze sprawy państwa.  Naszym jedynym celem jest tak naprawdę kierowanie dostępnymi jednostkami wojskowymi w taki sposób, by pokonały one wrogie siły. Nie myślcie sobie jednak, że przyjdzie Wam jedynie piechotą. W grze dostępne są również samoloty wojenne, które w trudnych momentach odgrywają bardzo ważną rolę.

Graficznie Strategy & Tactics: World War II nie jest najlepszą tego typu grą dostępną w Google Play. Uważam jednak, iż w strategiach wcale nie potrzeba jest nowoczesnego wyglądu, by cieszyć się z możliwości jakie daje nam produkcja mobilna. Rozgrywka dostępna w grze jest bardzo wciągająca. I w zasadzie to wystarcza do tego, by dobrze się bawić przez długi czas.

Na co dzień Strategy & Tactics: World War II kosztuje w Androidowym sklepie 5 dolarów. Tylko teraz można pobrać apkę za $1,99. Czy warto? Uważam, że zdecydowanie tak! Pobierz Strategy & Tactics: World War II za $1,99 w Google Play.

MathStudio

math1

Najwyższa przecena w tym tygodniu. MathStudio jest kalkulatorem mobilnym, który powinien ułatwić życie przede wszystkim osobom, które mają na co dzień do czynienia z zaawansowaną matematyką. Myślę, że przede wszystkim z dostępnych w niej funkcji zadowoleni będą studenci nauk ścisłych oraz licealiście uczący się w klasach z rozszerzonym programem. Dlaczego? Bo laik raczej nie jest w stanie połapać się, o co w zasadzie chodzi w tej aplikacji.

MathStudio zawiera podstawowy kalkulator, w którym możemy policzyć najprostsze działania, a także takie narzędzia, które bardzo ułatwiają nam rozwiązywanie zadań z całek (ukrzyżować je, ukrzyżować!), szeroko pojętej statystyki, figur geometrycznych czy też obrotowych obrotowych. Autorzy programu zdecydowali się także na zastosowanie zakładki, gdzie przy pomocy języka programowania możemy stworzyć swój własny autorski skrypt.

math

Choć MathStudio zawiera dużo opcji, bardzo szybko można się go nauczyć. Już tak naprawdę kilka minut spędzonych z programem pozwala nam poznać go jak własną kieszeń. Możecie mi wierzyć. Pisze to Wam osoba, która w swojej szkolnej karierze tylko raz w życiu dostała piątkę z matematyki (z kombinatoryki, bo ja zawsze kombinator byłem ;)).

Zazwyczaj za apkę zapłacić trzeba $19,99. Drogo? Spokojnie, obecnie można mieć ją już za 25 procent mniej. No to co, matematycy, do pobierania marsz! Pobierz MathStudio za $4,99 w Google Play.

OfficeSuite Pro 7

office

Jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze, narzędzie biurowe dostępne na urządzenia działające pod system Android. Możemy dzięki niemu tworzyć oraz edytować dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, a także prezentacje multimedialne. Program odtwarza nie tylko stworzone w nim pliki, lecz także te, które powstały w desktopowym pakiecie Microsoft Office, co bez wątpienia jest ogromną zaletą.

Edytowanie wszelkiego rodzaju dokumentów w OfficeSuite Pro 7 jest bardzo proste. Dostępne w nim narzędzia pozwalają nam w zasadzie na zrobienie wszystkiego, co możliwe jest w najpopularniejszych tego typu programach dostępnych na komputery osobiste. Warto także wspomnieć o tym, że apka współpracuje z najpopularniejszymi multimedialnymi chmurami, dzięki czemu możemy w bardzo łatwy sposób zapisywać w „cloudzie” każde stworzone przez nas dzieło.

office1

OfficeSuite Pro 7 posiada wbudowany odtwarzacz plików w formacie PDF. Pozwala to nam na zrezygnowanie ze standardowego Adobe Readera, którego funkcjonalność, co tu dużo ukrywać, nie jest zbyt zadowalająca.

Ile pakiet biuro na Androida kosztuje zazwyczaj? 15 dolarów. Teraz dostępny jest za jedyne $0,99. Czy w ogóle kogoś muszę namawiać do skorzystania z tej oferty? Wydaje mi się, że nie. Pobierz OfficeSuite Pro 7 za $0,99 w Google Play.

The Room

Zdobywca wielu prestiżowych nagród w kategorii gier logicznych. W produkcji o nazwie The Room naszym zadaniem jest otwierać na pozór zwyczajnie wyglądające pudełka. Brzmi prosto? Tak, zdecydowanie tylko i wyłącznie brzmi. Nie ma w grze planszy, która byłaby łatwa do przejścia. W każdym etapie trzeba wykazać się niezwykłym sprytem, spostrzegawczością i wiedzą. Czasem bardziej przydaje się czujne oko, a czasem inteligencja – w tym przypadku nie ma na to reguły.

Apka charakteryzuje się nie tylko dość niecodzienną rozgrywką, lecz także naprawdę dobrze prezentującą się oprawą audiowizualną. The Room to od samego początku bardzo mroczna i klimatyczna produkcja, gdzie nie brakuje przerażających elementów. Na uwagę zasługują również zastosowane w grze dźwięki, których słucha się bardzo dobrze i które znakomicie wpasowują się w ogólny charakter produkcji.

The Room zdobyło w Apple’owskim AppStorze ogromną ilość nagród. Wprawdzie w Google Play nie doczekało się aż tak dużego rozgłosu, ale patrząc po opiniach użytkowników, cały czas jest to produkcja warta wydania sporych pieniędzy. A że obecnie pobrać można ją za $0,99 zamiast $4,99, czemu nie skorzystać, prawda? ;) Pobierz The Room za $0,99 w Google Play.

Paris Winter

Na koniec mała wyprzedażowa ciekawostka w postaci żywej tapety. Jak wskazuje na to sama nazwa, apka Paris Winter zamienia ekran główny naszego smartfonu na poruszającą się animację, która przedstawia Paryż zimą. Program jest stworzony w komiksowym klimacie, tak więc powinien przypaść do gustu przede wszystkim osobom lubującym się w bardziej łagodnych produkcjach.

Tapeta pokazuje nam kilka budynków mieszkalnych, słynną wieżę, której nazwa zaczyna się na literę E (jaka to wieża? Ha, nie powiem!), a także przemieszczające się na niebie sterowce wyświetlające serduszka. Oczywiście, cały czas panuje tutaj zimowa aura, tak więc śniegu jest pod dostatkiem, a i święty Mikołaj unoszony przez balony się czasem pojawia.

Paris Winter charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, dzięki czemu świetnie sprawdza się nie tylko na smartfonach, lecz także tabletach. Na co dzień w Google Play za tę apkę trzeba zapłacić niecałe dwa dolary. Ile obecnie wynosi jej cena? $0,99.

I jak, podobały Wam się dzisiejsze Androidowe Okazje? Jeżeli tak, za tydzień w niedzielę czekajcie na kolejny odcinek serii. Obiecujemy, że się nie zawiedziecie! :)

Tagi

Podobne

Back to top button
Close