AndroidDarmowe

Amelia LITE – polska interaktywna bajka o przyjaźni

Głowna bohaterka bajki – Amelia –  mieszka ze swoimi przyjaciółmi w Grzybowej Polanie. Jeden z mieszkańców został porwany przez Skowyta – potwora z bajki. Pomóż dzielnym bohaterom uratować swojego najlepszego kolegę. Amelia LITE to historia o pięknej przyjaźni.

Ostatnio furorę na rynku aplikacji robią interaktywne bajki, w których dziecko bierze czynny udział. Nie jest jedynie wolnym słuchaczem, a dodatkowym bohaterem w opowiadaniu. Dzięki niemu, różne sceny z bajki zmieniają się. Opowieść o Amelce to wzruszająca historia o przyjaźni wystawionej na próbę.

Przez całą bajkę przeprowadza nas lektor. Każda strona książki jest bogato ilustrowana. Dziecko może dotykać poszczególnych obiektów na wirtualnej kartce i słuchać co mają mu do powiedzenia.

Mogę ze swojej strony zagwarantować, że bajka w 100% nadaje się dla dzieci – nie ma tu rozlewu krwi, ani innych – mało edukacyjnych scen. Wszystko opiera się o szczerą przyjaźń i walkę o nią do utraty tchu.

Poza Amelką, w bajce występuje niebieski kotek z kółkami przy nóżkach, kudłaty miś i malutki żółw. Podczas gry warto wyszukiwać ukryte gwiazdki – jest ich 60. Jeżeli uda Wam się tego dokonać, na końcu opowieści otrzymacie bonus w postaci dodatkowego epizodu.

Z pewnością wielką zaletą aplikacji jest jej oprawa graficzna. W trakcie czytania opowieści, nie ma nawet chwili, w której w naszych głośnikach byłaby cisza. Ciągle coś się dzieje! Jeżeli zaczniemy dotykać postaci w scenkach, bądź wykropkowanych punktów na planszy, dowiemy się o wiele więcej, niż lektor ma nam do powiedzenia. Polecam!

Pobierz Ameli Lite w Google Play za darmo.

Review Overview

Wygląd
Aminacje
Przystosowanie dla dzieci

Warto!

Amelia i postrach nocy to wspaniała bajka dla dzieci. Opowiadanie jest w 100% w języku polskim, dzięki czemu dziecko będzie mogło słuchać lektora i jednocześnie podążać za animowanymi przygodami bohaterki.

Tagi

Podobne

Close