Air Hockey Speed – klasyka na telefonie

f01bcdc0-af66-4bf4-be5d-fc7b44ef32bbTelefon to doskonała alternatywa kiedy granie z kolegami nie zawsze jest możliwe. Tę popularną grę z nutką rywalizacji możesz mieć w postaci prostej aplikacji na swoim smartfonie. Ściągnij i graj!

Hyperkani Oy stworzyli jak dotąd jedną grę, która zyskała uznanie wielu użytkowników Windows’a Phone. Pomysł zaczerpnęli z klasycznej gry i przenieśli ją na ekrany telefonów.

Air Hockey Speed to chyba wszystkim znana gra, z prostymi zasadami i regułami. Mamy przed sobą stół czy też planszę, po której poruszamy się kolorowym pionkiem (tylko po wyznaczonej połowie). Naszym zadaniem jest wbicie srebrnego krążka do bramki przeciwnika zanim on zrobi to nam. Zawarta w tytule nazwa „speed” nie jest przypadkowa. Gra toczy się naprawdę w szybkim tempie, krążek błyskawicznie odbija się od ścian, wędruje z jednej połowy na drugą pragnąc jak najszybciej trafić do jakiejkolwiek bramki. Sterujemy używając naszego palca jako przewodnika pionka.

Jedna rozgrywka trwa dopóki, któryś z graczy nie wbije pięciu bramek. Jak dla mnie mecz powinien trwać nieco dłużej, ale nie ma znów na co narzekać. Jeżeli gramy samemu, mamy do wygrania aż 30 pojedynków. W razie porażki, powtarzamy dany etap.

Autorzy umożliwili także bardziej społeczne granie. Do zabawy możemy zaprosić kolegę i grać wraz z nim na jednym telefonie. Może nie jest to najwygodniejszy sposób, ale zawsze jakieś urozmaicenie.

Techniczne wykonanie gry miało na celu jak najdokładniejsze oddanie prawdziwego Air Hockey’a. I ten zabieg jak najbardziej się udał. Grafika i dźwięki są bardzo realistyczne i wiarygodne.

Nie ma tu żadnych ukrytych niespodzianek czy udogodnień. Ta aplikacja jest wierną kopią realistycznego pojedynku, więc liczy się tu tylko gra.

Ogólna ocena: 7/10.